Kaliteli hizmet anlayışının farkında olan ve bu kapsamda üretim yapan Akasya Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri, sosyal sorumluluklarının da bilincindedir.  Bu kapsamda üretimlerin her adımı, dikkatli ve disiplinli bir şekilde atılmaktadır. Şirketimiz ve kapsamımızda mevcut olan tüm insanlar, sürdürülebilir olan kaynakları desteklemekte, sorumluluktan hiçbir şekilde kaçmamaktadır.

Kurumsal olarak çözüm önerileri sunan firmamız, ihtiyaç sahipleri ile topluma yardım etmek amacıyla kaynak meydana getirerek, bunu doğru şekilde yönetmeyi bir ilke olarak kabul etmektedir.

UNICEF – Altın Kanatlar | Sosyal Sorumluluk Projesi

Akasya Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri, dezavantajlı durumda olan çocukların haklarına kavuşabilmeleri için, gerçekleştirilen her çalışmayı desteklemektedir. Bu ölçüde firmamız, UNICEF Altın Kanatlar ödülüne layık görülmüştür.  UNICEF’in Türkiye Milli Komitesi tarafından çocukların,

  1. Sağlık ve eğitim hizmetlerine ulaşma,
  2. Yaşama ve gelişme,
  3. Yaşıtlarıyla eşit haklara sahip olma,

Üzerine gerçekleştirilen projelere katkıda bulunulmuştur. Bu kapsamda firmamız, ödüle lâyık görülmüştür. Dünyada her gün 5 yaşın altında bulunan 17 bin çocuk, engellenmesi mümkün hastalıklar sebebiyle yaşamını yitirmektedir. Aynı zamanda ilköğretim zamanına gelmesine karşılık, eğitim kurumlarına gitmeyen 58 milyon çocuk bulunmaktadır.

Ülkemizde tarım işçisi olan hemen hemen 400,000 çocuk okula katılım yapamamaktadır. 15 ile 19 yaş arasında bulunan kız çocukların da yaklaşık yüzde 28,2’lik kısmı okula gidememekte ve çalışamamaktadır. Ayrıca kız çocuklarının yüzde 14’lük bölümü, 18 yaşına gelmeden önce evlendirilmektedir.

Akasya Ahşap Ambalaj ve Orman Ürünleri, aylık olarak gerçekleştirdiği düzenli yardımlar sayesinde, UNICEF’in Türkiye Milli Komitesi tarafından UNICEF Altın Kanat      sahibi olmuştur. Bu şekilde söz konusu çocukların hem temel ihtiyaçlarını yerine getirmede, hem de onlar için kalıcı suretle farklılıklar meydana getirmeye çalışmaktadır.

UNICEF Hakkında

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu, çocuk haklarını desteklemek üzerine uzmanlaşmış bir kurumdur.  Dünya çapında çocuk haklarının öncü savunucusu olup, 1946 senesinde kurulmuştur.

Yerel düzeyde de görev yapan UNICEF, kız ve erkek çocukların potansiyellerine kavuşabilmelerini sağlamak, onların refah düzeylerini yükseltebilmek için farklı ortaklar ile beraber görev yapar. Global çapta en fakir bölgelere, acil durumlarda onların temel gereksinimlerini karşılanmaya yönelik çalışmalar da gerçekleştirir.

Çalışmalarının büyük bir kısmı da buna yöneliktir. Dünya üzerinde 190 üzeri ülkede faaliyet gösteren kurum, 156 ülkede ofise sahiptir ve 36 milli komite bulundurur. Gönüllü fonlar ile desteklenmekte olup, böylece amaçlarına yönelik işler gerçekleştirir.

Dünya üzerinde birçok çocuğa yönelik seferberlikler yapan UNICEF, bu konuda birçok çalışma gerçekleştirmektedir.